Novinky

LOGICKÁ OLYMPIÁDA
NEZAPOMEŇTE PROSÍM NECHAT SVÉ DÍTĚ VYPLNIT TEST:
- kategorii MŠ a A1: mateřské školy a 1. ročník základní školy ve dnech 22. - 28. října 2017
V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol.

Sousední světy – Nachbarwelten 2016–2019
V době od 6. 10. do 24. 11. 2017 se budou děti z předškolních tříd pravidelně účastnit projektu „Sousední světy“. Hravé lekce pod vedením zkušené lektorky německého jazyka budou probíhat v prostorách MŠ v následujících termínech:
6.10. Já + barvy
20.10. Opakování + čísla
27.10. Opakování + rodina
3.11. Opakování + zvířata
10.11. Opakování + měsíce, dny v týdnu
24.11. Opakování + zhotovení kalendáře
Aktivity budou pro děti připraveny od 9.00 (první skupina) a 9.45 (druhá skupina). Program zastoupí řízenou činnost. Výstupem těchto lekcí bude kalendář na celý rok.

DEN ZVÍŘAT
Dne 19. 10. 2017 oslavíme v MŠ „Den zvířat“. Děti se mohou těšit na program se zvířecí tématikou.

MÁME RÁDI ZVÍŘATA
Dne 19. 10. 2017 je pro všechny děti z MŠ připraven místo řízené činnosti zajímavý projekt od Státní veterinární správy „Máme rádi zvířata“. Základním cílem edukativní akce je předat předškolákům zábavnou a hravou formou informace o zvířatech, která mohou žít v jejich domácnostech, nebo s nimiž se mohou setkat třeba o prázdninách u prarodičů na venkově. Smyslem je také pěstovat v dětech kladný vztah ke zvířatům. Děti se například dozví, co je důležité vědět, když si člověk pořizuje zvíře, jak se ke zvířatům správně chovat a zodpovědně se o ně starat.

OSLAVY HALLOWEENU
Milé děti, vážení rodiče, každý rok společně slavíme svátky duchů a strašidel. Letošní podzimní slavnosti nebudou výjimkou.
Celý program zahájí Halloweenská dílna, která bude připravena pro rodiče a děti (navštěvující naši MŠ) v sobotu 21. 10. od 10.00 do 12.00.
Halloweenské téma bude nachystáno v termínu od 23. 10. do 27. 10. V tomto týdnu se mohou děti těšit na zábavné hry s různými strašidýlky, na výrobu tematické dekorace a na přípravu nejen chutného, ale i vtipného občerstvení. (Program ve třídách připraví paní učitelky. Předběžné informace naleznete v třídních plánech na stránkách MŠ.)
Strašidelné oslavy vyvrcholí ve čtvrtek odpoledne 26. 10. strašidelnou přehlídkou masek spojenou s veselými hrami a soutěžemi. Děti by měly mít na tento den nachystaný halloweenský kostým (čarodějku, ducha, příšerku atd.). Malým dětem je možné pořídit jen tematickou čepičku a tmavé triko. Inspiraci naleznete ve fotogaleriích z předchozích let. Od 15.30 jsou na oslavu zváni rodiče i sourozenci (ideálně v maskách). Po vyzvednutí dětí si v okolí MŠ individuálně projdou haloweenskou cestu plnou strašidelných a zapeklitých úkolů. Trasa bude zakončena na zahradě MŠ, kde na všechna strašidýlka bude čekat odměna a drobné občerstvení a opékání vuřtů. (Vuřtíky přineste vlastní. Chléb + zeleninu zajišťuje MŠ.) Zájemce z řad rodičů, kteří mají chuť se s námi podílet na drobném strašidelném občerstvení, uvítáme. V tomto případě nás o chystané dobrotě informujte. Děkujeme předem.

MĚŘENÍ ZRAKU
Dne 31. 10. od 8.15 proběhne v MŠ testování zraku dětí předškolního věku. Měření je ZDARMA. Více informací naleznete v přiloženém letáku na nástěnce ve vstupní hale MŠ. Případní zájemci mohou zapsat své dítě ve spádové třídě.