Napsali o nás

Maminka Sárinky: Naše dcera navštěvuje školku od letošního září. Každý den je pro ní a také pro nás něčím novým a úžasným. Pokrok, který udělala je nepopsatelný. Každý den se do školky těší, barvitě vypráví své zážitky, překvapuje nás v tom dobrém a milém co nového zažila a co nového se naučila. Ptá se na věci, které směřují do hloubky a je mnohem více samostatná. Činnosti ve školce jsou velmi pestré a různorodé, je opravdu vidět, že se učitelky dětem maximálně věnují s láskou a důsledností. Jako jeden z posledních poznatků je z našeho pohledu zájem Sárinky o hru na klavír, čehož jsme byli svědky, kdy se při odchodu nechtěla téměř odtrhnout od nástroje. Zkrátka a jasně řečeno, přesně takto jsme si představovali školku pro naší dceru. Obdivujeme všechny učitele a učitelky, které se Sárince takto věnují a mají za to naše uznání a velký dík. Po této zkušenosti si moc přejeme aby Sárinka pokračovala i v dalším roce a to na navazujícím prvním stupni ZŠ. Rodiče Sárinky

Maminka Vašíka: Děkujeme moc paní ředitelko, první rok ve školce byl úžasný! Vašík udělal veliký pokrok a jako rodiče jsme byli se vším spokojeni. Jak s paní učitelkami, s provozem, s organizací a přístupem. Velké díky patří hlavně Vám, za to, že vše funguje tak jak má. Jsme moc rádi, že Vašík může navštěvovat tak úžasnou školku jako je Drobeček.

Rodiče Varvarky: Když jsme přijeli do ČR, bylo hlavním úkolem najít pro naši dceru Varvarku školku, kde se o ni budou jako o své vlastní dítě. Varvarce bylo 1,5 roku, když začala chodit do Drobečka od 7h ráno do 17h odpoledne a vždy měla úsměv a byla spokojená, když jsme šli domu. Nebylo to pro ni snadné, ale paní učitelky ji vždy vysvětlovaly co má dělat a jak. Jsme vděčni, že se o Varvarku staráte a že jsme to zvládli udělat tak, aby se necítila jako "černá labuť". Jsme rádi, že jsme s vámi. Těšíme se na tento rok.

Maminka Ellinky: nejlepší školka, kterou jsme mohli vybrat....kvalifikovaná paní učitelka Martina Sádlíková je pro nás výhrou. Věnuje se dětem na sto procent. Děti si nejenom pohrají, ale hodně se i naučí formou hry. Učení je zábavné a dcera chce chodit do školky i o víkendu. děkujeme! Kroupovi

Maminka Deníska: Syn navštěvuje Drobečka již třetím rokem a ten pokrok, který zde za tu dobu udělal, je až neuvěřitelný. Ani minutou jsme nelitovali výběru soukromé školky a hlavně tedy Drobečka. Denísek za pár dní školku končí a od září nastupuje do školy. Stěhuje se sice jen o patro výše, ale už teď je jasné, že stýskat se nám bude hodně. Hlavně po paní učitelce Janě Tolarové, která našeho malého drobečka vedla od prvních školkových krůčků a dovedla ho až do role velkého předškoláka. Deni říká, že Jana je jeho školková maminka :)). Ve svém životě jsem opouštěla hodně míst, ale odchod z Drobečka mi zasáhl asi nejvíce. Za vše moc děkujeme, Denísek s maminkou.

Maminka Tomáška: Když jsme se v červnu s paní ředitelkou domlouvaly na prázdninovém provozu, říkala, abych příliš neporovnávala školku státní s Drobečkem v období prázdnin, kdy je provoz jiný než během školního roku. Porovnávala jsem a nebyla jsem sama. Tomáška vyzvedával většinou dědeček i manžel a všichni jsme se shodli na tom, že i přes to, je Vaše školka lepší. Hlavně jsme si pochvalovali přístup slečen a paní učitelek. Ocenili jsme podání ruky a představení se a hlavně zájmem o děti. Pokaždé, když jdeme okolo, tak Tomík pyšně hlásí, že je to jeho školka. Mockrát Vám děkuji, že Tomášek mohl strávit prázdniny v Drobečkovi.

Maminka Ellinky: maximálna spokojnost, možem len doporučiť, naša dcera chodila do školky celé 2 roky s radosťou

Rodiče Elišky: právě jsme se doma všichni dívali na fotky ze školky, co jsou na internetu a chtěli bychom Vám moc poděkovat za to, jak úžasnou školku máte.
Eliška tam sice chodí teprve od ledna, ale my už teď víme, že Vaše školka byla dobrá volba. Eliška tam chodí moc ráda. Žádný pláč ani slzy se na počátku nekonaly, což se přiznám, jsme nečekali. Elča hned na začátku musela vycítit tu pohodovou atmosféru Vaší školky...
Doma nám o školce denně nadšeně vypráví a jak říká: "Teta Verunka je hodná!" - s čímž s manželem souhlasíme a jsme moc rádi, že to Elinka říká. Teď se na fotky ze školky nemohla vynadívat, neustále nám ukazovala, co všechno ve školce dělají - nemohli jsme ji dostat ani do postele :) Za tu krátkou dobu, co je Eliška ve školce, udělala velký pokrok, jak v samostatnosti, tak v mluvení. Za což všem "tetám" moc děkujeme! Všechny jsou podle nás úžasné!
Jsme s manželem moc šťastní, když vidíme, jak spokojená naše Eliška je - je to pro nás důležité. Co se týče školky, nemůžem si nic víc přát - Drobeček je zkrátka úžasný!!
Takže ještě jednou Vám moc děkujeme, jak krásně se nám o Elišku staráte...

Maminka Sárinky: ,, Moc rádi bychom poděkovali za tu možnost navštěvovat Vaši školku. Naše dcerka chodí do Drobečka již druhým rokem a každý den se do školky vysloveně těší. Za necelé dva roky udělala neuvěřitelný pokrok. Ve svých 4 letech je díky Drobečku plnohodnotným človíčkem, který je schopný samostatné sebeobsluhy. Na svoji paní učitelku Martinku nedá dopustit a i my jsme rádi, že MŠ Drobeček zaměstnává tak úžasného a kvalifikovaného člověka, jako je právě paní učitelka Martina. Všechny děti mají od své paní učitelky individuální přístup a i díky tomu k ní její Sovičky vzhlíží a plně ji respektují. Každý týden máme možnost si prostudovat plán plný písniček, básniček a her, který paní učitelka pro dětičky ve svém osobním volnu pravidelně připravuje. Kéž by bylo takových školek více!!!"

Rodiče Šimonka: Školka Drobeček je pro nás " výhrou v loterii" a zcela předčila naše očekávání. Šimonek je ve školce velice spokojený a užívá si každý den. Velký dík patří všem, kdo se podílí na chodu školky a především "naší" paní učitelce Martině. Dětem se báječně věnuje a připravuje pro ně program, který je zabaví a zároveň přinese ponaučení. A já osobně tleskám její trpělivosti:-)

Maminka Karolínky: V pár slovech bych chtěla shrnout naše zkušenosti s MŠ Drobeček. Dcerka začínala svou docházku v necelém 2,5 roce, školku jsme hledali narychlo. Paní ředitelka nám vyšla maximálně vstříc a Karolinku zařadila do třídy Pavoučků. O malé Pavoučky se staraly paní učitelky Pája, Verunka a Martinka. Kája milovala všechny. Utěšily, usušily slzičky, pochovaly, když se stýskalo. Zasmály se, zazpívaly, zatančily, když se výskalo. Chtěla bych tímto ještě jednou poděkovat všem, kdo se o dětičky staraly a i dále starají. Díky nim se naši prckové pohybují nejen v milé společnosti, ale i v hezkém prostředí.

Rodiče Martínka a Alenky: Dlouho jsme hledali mateřskou školku, která nebude jen hlídacím centrem a kde se dostane pozornosti každému dítěti. Hledali jsme místo, kam budou naše děti rádi chodit, kde se budou potkávat s usměvavou paní učitelkou a kde budou učitelé rozvíjet dovednosti dětí na základě jejich osobnosti a ne tabulek. Nakonec jsme takové místo našli v MŠ Drobeček. Když má syn jmenovat nejoblíbenější paní učitelku, tak vyjmenuje všechny včetně paní kuchařky a pětiletá dcera si již s paní ředitelkou domluvila docházku pro svoji dcerušku, kterou jednou bude mít :. Velké pokroky ve všeobecných znalostech, sociálním vnímání, rozvoji angličtiny a plavání nás každý den utvrzují v tom, že svěřit předškolní vzdělávání našich dětí do této školky bylo to nejlepší rozhodnutí (i ve srovnání se zkušenostmi z několika podobných zařízení). Za rok se těšíme na plynulý přechod do základní školy Easy Start.

Maminka Klárky: So školkou sme boli maximálne spokojní. Všetkým doporučujeme!! :)

Maminka Verunky a Martínka: Mateřská škola Drobeček pro nás byla krásná zkušenost, jak lze k dětem přistupovat velmi mile, zábavnou formou. Nikdy se nám nestalo, že by děti ráno nechtěly do školky - u nás byla školka spíše za odměnu!!!! Paní učitelky jsou opravdu velice trpělivé, snaží se dětem pomoci s každým problémem. Moc rádi jsme měli paní učitelku Šárku. Je skvělé, že se děti každý den naučí něco nového. Mateřskou školku Drobeček mohu každému opravdu doporučit.

Maminka Kačenky: S Mateřskou školkou Drobeček jsem nesmírně spokojená. Název rodinná opravdu vystihuje vše, co má. Kačenka do školky začala chodit v 1,5 roce. Měla jsem velké obavy, jak to bude takto malé dítě zvládat, ale školku si hned na první pohled zamilovala a stejně tak paní učitelky. Neznám v této školce nikoho, kdo by měl k dětem špatný přístup. Všechny paní učitelky jsou milé, obětavé, dětem se vším rády pomohou a vše jim vysvětlí. Každý den mne překvapuje, kolik toho ve školce děti stihnou udělat a kolik se toho i dozvědí. Na Kačence jsem hned od začátku viděla neuvěřitelný pokrok dopředu. Angličtina je také na skvělé úrovni. Ve 4 letech je již naše dcera schopná porozumět jednoduchému textu nebo pohádce v angličtině. Je úžasné pozorovat, jak jí mluvení v angličtině baví a jak jednoduché může být naučit se jiné řeči. Pokud hledáte školku s individuálním a milým přístupem k vašim dětem, tak je tato školka určitě ta pravá.

Maminka Kubíka V.: Jsme spokojeni, není co vytknout. Mohu jen doporučit.

Maminka Verunky: Do této školky chodí naše dítě již rok a půl a každý den je znatelný pokrok, který udělalo. Nejedná se zdaleka jen o znalosti angličtiny (i u nejmenších dětí), ale celkový rozvoj osobnosti dítěte, jeho schopností a dovedností. V této školce není žádné dítě položkou na seznamu, je osobností, kterou každý zná jménem a se kterou pracuje individuálně. Školka je na seznamu škol a školských zařízení MŠMT, pracuje tedy podle výchovně-vzdělávacího programu.

Maminka Jessinky: Naší holčičku jsme od začátku chtěli dávat do soukromé školky. Hlavně z toho důvodu, že se nám líbí individuální přístup ke každému dítěti.A to zde je. Malý kolektiv, děti jsou zde spokojené. Kreativita, se kterou se děti učí novým věcem je také velmi hezká. Doma se stává, že si malá řekne o věc, kterou chce, anglicky , a i to mě velmi těší. Drobečka všem jen doporučuji. Spokojeni jsme jak mi, rodiče, tak i naše dítě.

Maminka Viktorky: Dobrý den, jmenuji se Tereza a moje dcera Viktorka. Já jsem ukončila rodičovskou dovolenou, když bylo Viktorce pouze dvaapůl roku, a protože byla ještě maličká, důkladně jsem hledala, kam by naše dcera docházela, když budeme oba rodiče v práci. Babičky a dědečky máme daleko, takže ani já, ani Viktorka nebyla na odloučení a hlídání zvyklá. Na školku Drobeček nedáme dopustit, od prvního setkání s paní ředitelkou Vášovou jsem jí i dalším učitelkám plně důvěřovala. Viktorka si rychle zvykla, jak na prostředí, tak i na školkový režim a dětský kolektiv. Dcera udělala velké pokroky, během roku několikrát stonala, ale vždy se rychle zadaptovala v prostředí a rychle se učila novým věcem. Program školky, zaměřený na ruční práce, tanečky a cvičení, doplněný výukou anglického jazyka nenásilnou formou, nám vyhovuje. Myslím, že každý rodič ocení vysvědčení, které děti dostávají vždy v pololetí. Sama jsem vnímala vývoj a rozvoj Viktorky, ale když vám pohotově a trefně okomentuje vaše dítě někdo, kdo ho vidí v kolektivu a citlivě ohodnotí vašeho drobečka, je nad čím se zamyslet a někdy i zasmát. Vždyť naše dítě je přece jen takové naše malé zrcadlo. Paní učitelky jsou a budou těmi, které si bude Viktorka pamatovat, a já moc děkuji, že svou práci dělají rády a dobře!Maminka Jáchymka: Jáchymek navštěvuje školku od necelých 3 let věku a od začátku jsem šťastná, že naše volba padla právě na MŠ Drobeček. Přirozeně jsem měla zpočátku obavy, jak si syn bude zvykat, ale vše proběhlo v naprosté pohodě. Oceňuji přátelský a vstřícný přístup paní učitelek, domáckost prostředí a menší kolektiv dětí. Jáchymek se naučil spoustu nových věcí, které by jen se mnou doma bezpochyby nezkusil a samotného by ho ani nebavily. Bezvadné je i písemné hodnocení dvakrát do roka a různé víkendové dílničky, které školka jednou za čas pořádá - rodiče tak mají mimo jiné možnost poznat se s rodiči ostatních dětí a potkat paní učitelky. Samozřejmostí je téměř každodenní zhodnocení toho, jak si dítě vedlo, což je pro mě velmi důležité. Zkrátka, moc děkuji, že jste takoví, jací jste a přeji celému personálu, ať se vám stále daří být tak kamarádskou, přitom však vysoce profesionální institucí!

Maminka Emičky: Milí přátelé školky Drobeček, ráda jménem svým i Emičky uděluji vedení a personálu školce velkou 1*, do školky se den ode dne těšíme více a více, těšíme na milé učitelky, které jsou spíše kamarádkami než učitelkami, těšíme na nové zážitky a nové věci, které se ve školce Emička učí, týden od týdne je vidět velký pokrok na dítěti, který dělá, nejen v projevu, ale i v dovednostech a hlavně i v Angličtině, která je velkou předností školky. Moc oceňuji, jaký kolektiv dětí ve školce je, děti působí moc spokojeně! Jsem ráda i za individuální přístup školky, v případě nenadálých problémů, se školkou se dá vždy domluvit a vždy k oboustranné spokojenosti. Velká přednost školky je nepřetržitý provoz a otevírací doba. Jako poslední věc, speciální vyznamenání bych dala paní učitelce Janě Tolarové, která nás školkou doprovází od prvních krůčků, je fantastická a troufnu si říci, že pro Emičku fungovala jako druhá maminka! Všem školku doporučuji, dětem jako důležitý a příjemný start do prvních samostatných chvil bez rodičů a rodičům, že je zde maximální spolehnutí na personál školky!

Rodiče Elišky, Klárky a Verunky: Naše rodina spolupracuje s MŠ Drobeček už několik let. Spokojenost je na všech stranách. Naše 3 dcery si školku velice užívají a do školky se moc těší. Nevzpomínám si, že by někdy protestovaly, že nechtějí do školky. Dokonce jsem čas od času pokárána za to, že pro ně přicházím moc brzo. Jako rodiče jsme nadšení z výuky angličtiny, obzvláště když vidíme, jak ji naše dcery bezprostředně používají při komunikaci s dětmi v zahraničí.
A co o školce říkají naše tři dcery?

Eliška - 5 let, v MŠ Drobeček od března 2010 a od záři 2013 školáček v ZŠ EasyStart Milé paní učitelky, jsem moc ráda, že nás učíte a že nás máte moc rádi. Učíme se angličtinu, děláme výrobky a občas nám nandává paní učitelka Gábina obědy ve čtvrtek. Moc mě baví, když hádáme hádanky a můžeme dělat nějaké zkoušky. Všechny děti z předškoláků i z prázdninových housenek a ze zvířátek jsou nejlepší moji kamarádi. Máme se všichni rádi a nikdy spolu moc nezlobíme. Nejlepší jsou paní učitelka Katka Anglická, paní učitelka Gabča, paní učitelka Petra, paní učitelka Jana, paní učitelka Irena, paní učitelka Vendulka, paní učitelka Martina a paní učitelka ředitelka Hanka. Všechny paní učitelky jsou nejlepší.

Klárka, 4 roky, v MŠ od července 2011 Mám se krásně ve školce. Hrajeme si tam hezky, neštípeme se, nemůžeme se zlobit ani hádat o hračky. Zacvičíme si hezky a hezky chodíme na procházku nebo na hřiště a slavíme narozeniny.

Verunka, 2 roky, v MŠ od dubna 2013: máma: Verunko líbí se ti ve školce?
Verunka: jooooo :-)

Tatínek Tomáška: Náš syn Tomáš je ve školce velmi spokojeny a každý den se sem těší. Malý kolektiv, profesionální a individuální přístup k dětem je velkým přínosem pro jejich rozvoj. Každý den mají hodně aktivit a syn je nadšený z nového učení a nových dovedností.

Maminka Domíka: Mateřská školka Drobeček byla to nejlepší, co na nás mohlo v Plzni "zbýt".V létě 2012 jsme se stěhovali do Plzně, prozatím bez trvalého bydliště, Dominikovi byly 3 roky až v říjnu. Bylo obtížné najít školku, kam by mohl začít chodit. Náhodou jsem našla mateřskou školku Drobeček. A stále jsem moc ráda, že nás jinde nevzali. A jak ji vidíme z našeho pohledu:
 • Skvělá, láskyplná péče o malé i větší děti ze strany celého kolektivu
 • Velmi propracované plány aktivit a vzdělávacích činností, které pravidelně dostáváme, abychom věděli, co naše poklady ve školce dělají
 • Obrovské viditelné pokroky v rozvoji Dominika (znalostí, řeči, logiky, motoriky apod.)
 • Pololetní a závěrečné vysvědčení s hodnocením, takže i dobře víme, co vše umí/ zvládá ve školce sám a doma zatlouká
 • Krásné dětské besídky 2x ročně, kdy žasneme, co všechno děti společně zvládnou
 • Příjemné prostředí
Napsat by se toho dalo ještě hodně. Myslím ale, že rozhodující pro nás je, že Dominik má školku moc rád, a pominu-li rána, kdy se mu nechce vstávat, do školky se moc těší. Líbí se mu zde. Sám o školce moc hezky mluví.

Maminka Tomáška: Chtěla bych moc poděkovat za péči ve vaší školce, byli jsme opravdu moc spokojení. Nejvíce se mi líbil individuální přístup k dětem, také velmi dobrá komunikace s učitelkami - nikdy nebyl problém cokoliv vyřešit ve prospěch dítěte. A samozřejmě nesmím zapomenout na perfektně vypracovaná vysvědčení pro děti, kde je vidět, že učitelka dítě opravdu dobře poznala a podle toho s ním také jednala.

Rodiče Bětušky a Barunky: Do školky Drobeček chodí obě naše dcery (starší od září již třetím rokem) a rádi "naši" školku doporučujeme dále. Za celou dobu docházky se setkáváme s milým a vstřícným přístupem paní ředitelky i všech ostatních paní učitelek. Oceňujeme nízký počet dětí ve třídě a individuální přístup ke každému z dětí. Paní učitelky vedou děti ke kamarádství, vzájemné spolupráci a toleranci a dcery rády vyprávějí, co se komu ve školce povedlo. Řekla bych, že ve všech třídách panuje velmi příjemná atmosféra, která umožní i stydlivějšímu dítěti, aby se zapojilo a postupně ztratilo ostych před ostatními. Velkou výhodou je i výuka angličtiny, kdy se děti zcela nenásilně seznamují s cizím jazykem a přirozeně pochytávají první slovíčka a věty. Líbí se nám i pololetní hodnocení, které je vždy velice podrobné a díky němu se dozvídáme občas i netušené vlastnosti našich dětí. Rádi se účastníme nejrůznějších akcí pořádaných školkou - hlavně tvořivých dopolední pro rodiče a děti. Všichni ve školce dělají svou práci s láskou a velkým nasazením, za což velice děkujeme!

Maminka Kubíka: Výběru školky pro našeho syna jsem věnovala poměrně dost času. Nakonec jsme výběr zúžili na tři, které jsme s manželem osobně navštívili. Vyhrála školka Drobeček a to z těchto důvodů:
 • Vysoce individuální přístup ke každému dítěti
 • Skvělá výuka angličti
 • Obrovské pracovní nasazení paní učitelek
 • Velké množství dalších doprovodných akci (plavání, návštěvy solné jeskyně a další)
 • Malý počet dětí ve třídě
Po půl roce docházky jsme se školkou moc spokojeni, splnila naše očekávání a navíc velké díky patří paní učitelce Janě T. za její přístup, ochotu, zájem a pomocnou ruku při začátcích.

Maminka Klárky:Náš velký dík paní učitelce Mgr. Kateřině Paušové. V loňském roce naše pětiletá dcera Klárka navštěvovala týdenní celodenní prázdninový kurz anglického jazyka „Brown Bear, brown bear, what do you see?“ pod vedením paní učitelky Mgr. Kateřiny Paušové. Tento kurz mi pro Klárku doporučil kolega z práce pan Miroslav Štrejchýř, který na základě výborných zkušeností z předchozích let na letní kurz k paní učitelce přihlašoval již třetím rokem svoji dceru. Paní učitelky Paušové si vážím, protože je vysoce kvalifikovaná, pracovitá a svědomitá a naprosto úžasná při práci s dětmi. Klárka se každý den na kurz moc těšila, protože paní učitelka pro děti vždy připravila hodiny plné nových zážitků a příjemné atmosféry. Děti se prostřednictvím her, písniček a obrázků naučily svoje první anglická slova a hlavně, díky paní učitelce bylo jejich první setkání s angličtinou velmi pozitivní a vzbudilo v nich chuť poznávat tento jazyk dále. I nyní si doma stále s Klárkou při opakování získaných poznatků užíváme spoustu zábavy s pěknými výukovými materiály, které si od paní učitelky Klárka přinesla po absolvování kurzu. Dle našich nejlepších zkušeností mohu paní učitelku Kateřinu Paušovou vřele doporučit.

Maminka Haničky:Dcera nastoupila nejprve k předškolákům do MŠ Drobeček na základě mé dobré zkušenosti s tamní letní prázdninovou školkou a protože se svým temperamentem se ve státní školce nudila a zlobila. Jak ve školce Drobeček, tak nyní v 1. třídě ZŠ Easy Start oceňuji především individuální přístup k dětem, důslednost a zároveň velkou kreativitu učitelek a zábavnost vyučování/zaměstnání/, což dohromady vytváří vynikající příjemné podmínky pro všestranný rozvoj dětí. Dcera se do školy těší, chodí tam moc ráda a ráda zůstává i déle, než musí. Výborná je také výuka angličtiny nenásilnou hravou formou, kterou dcera miluje. Setká-li se v reálném životě s cizím jazykem, zkouší se domluvit anglicky, je vidět, že není překvapená, nebojí se, reaguje, což přičítám téměř dennímu kontaktu s angličtinou ve škole. Samozřejmě nízký počet dětí ve třídě a komornější prostředí školy je také velkou výhodou. Obsáhlé slovní hodnocení dítěte po každém skončeném pololetí mi vždy ukáže skutečný zájem a osobní přístup všech pedagogů školy.